INAUGURACJA: Women in International Security Poland

W dniu 20 marca 2018 roku odbędzie się inauguracja "Women in International Security Poland" (WIIS Poland) - polskiego oddziału globalnej organizacji, której celem jest wspieranie rozwoju zawodowego i akademickiego kobiet, które planują swoją karierę w dziedzinach związanych z stosunkami międzynarodowymi i bezpieczeństwem. Inauguracja odbędzie w Senacie RP z udziałem minister

Start

20 marca 2018 - 00:00

End

20 marca 2018 - 00:00

W dniu 20 marca 2018 roku odbędzie się inauguracja „Women in International Security Poland” (WIIS Poland) – polskiego oddziału globalnej organizacji, której celem jest wspieranie rozwoju zawodowego i akademickiego kobiet, które planują swoją karierę w dziedzinach związanych z stosunkami międzynarodowymi i bezpieczeństwem. Inauguracja odbędzie w Senacie RP z udziałem minister Anny Marii Anders, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocniczki prezesa Rady Ministrów do spraw dialogu międzynarodowego. Działalnością WIIS Poland zajmuje się Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego.

WIIS Poland organizuje swoją działalność wokół możliwości rozwoju dla kobiet poprzez tworzenie warsztatów wzmacniających zdolności przywódcze, mentoring i programy networkingowe umożliwiające zdobycie nowych kontaktów w karierze zawodowej. Organizacja skupia się również na wspieraniu projektów badawczych oraz inicjatyw angażujących kobiety w zakresie zagadnień związanych z bezpieczeństwem. W roku 2018 przewidziane są m.in. warsztaty w ambasadach oraz wizyta studyjna w siedzibie NATO w Brukseli.

Inauguracja będzie okazją do rozmowy o założeniach programowych, które zostaną przedstawione przez prezesa Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego Zbigniewa Pisarskiego oraz dyrektor WIIS Poland Beatę Górkę-Winter. Spotkanie będzie również możliwością dyskusji na temat planów programu na 2018 rok. Obecność na inauguracji jest możliwa dla członków WIIS Poland. W celu zostania członkiem się należy odwiedzić stronę internetową www.wiispoland.eu/czlonkostwo/ i wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Spotkanie jest otwarte, ze względu na ograniczoną liczbę miejsce wymagane jest zgłoszenie udziału na adres wiis@pulaski.pl. Pierwszeństwo w udziale mają osoby będące członkami WIIS Poland.

Więcej informacji pod http://wiispoland.eu/

W razie jakichkolwiek pytań związanych z WIIS Poland lub uczestnictwem w inauguracji prosimy o kontakt z p. Patrycją Chomicką, sekretarz generalną WIIS Poland pod pchomicka@pulaski.pl.