Kongres Przemysłowy - Obronność i Energetyka. Europa i Ukraina 2017

„Kongres Przemysłowy. Europa i Ukraina 2017” to przedsięwzięcie, które stawia sobie za cel rozwijanie współpracy politycznej i przemysłowej na szczeblu międzypaństwowym. Pierwsza edycja poświęcona jest Ukrainie – państwu posiadającym duży potencjał gospodarczy, które mogłoby stać się wartościowym partnerem dla Polski i Unii Europejskiej. Na konferencji podniesione zostaną kwestie współpracy sektora zbrojeniowego i jego rozwoju w Europie Środkowej, oraz bezpieczeństwa energetycznego, które staje się coraz ważniejszym elementem światowej architektury bezpieczeństwa. Decydenci, wojskowi oraz eksperci z całego świata dyskutować będą o tym jak efektywnie rozwijać współpracę przemysłową między państwami.

Start

20 kwietnia 2017 - 09:00

End

20 kwietnia 2017 - 18:00

20 kwietnia 2017

Warsaw Marriott Hotel, Al. Jerozolimskie  65/79, Warszawa

Konferencja stanowi oficjalne wydarzenie towarzyszące odbywającej się 21 kwietnia „Polsko-Ukraińskiej Komisji Międzyrządowej do Spraw Współpracy Gospodarczej”, która organizowana jest pod przewodnictwem wicepremierów Mateusza Morawieckiego i Stepana Kubiwa. „Kongres Przemysłowy – Obronność i Energetyka. Europa i Ukraina 2017” został objęty honorowymi patronatami Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Energii, Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Partnerem konferencji jest Agencja Rozwoju Przemysłu oraz Kwatera Główna NATO.

Współpraca gospodarcza i przemysłowa na szczeblu międzypaństwowym nie powinna być tylko domeną sektora prywatnego i wielkich koncernów – należy to postrzegać jako element racji stanu i wymóg stawiany nie tylko wobec biznesu, ale również przed decydentami politycznymi. „Kongres Przemysłowy – Obronność i Energetyka. Europa i Ukraina 2017” to przedsięwzięcie, które stawia sobie za cel rozwijanie współpracy politycznej i przemysłowej na szczeblu międzypaństwowym. Pierwsza edycja poświęcona jest Ukrainie – państwu posiadającemu duży potencjał gospodarczy i które ma potencjał stania się kluczowym partnerem dla Polski i Unii Europejskiej.  Na kongresie podniesione zostaną kwestie współpracy sektora zbrojeniowego i jego rozwoju w Europie Środkowej, oraz bezpieczeństwa energetycznego, które staje się coraz ważniejszym elementem światowej architektury bezpieczeństwa. Decydenci, przedstawiciele sił zbrojnych oraz eksperci z całego świata dyskutować będą o tym jak efektywnie rozwijać współpracę przemysłową między państwami.

Jednym z priorytetów Polskiej polityki zagranicznej jest dążenie do budowania jak najlepszych relacji ze swoimi sąsiadami. Na szczególną uwagę zasługuje Ukraina, która poprzez pozostawanie przez wiele lat w strefie oddziaływania Federacji Rosyjskiej i swoje wewnętrzne problemy związane z korupcją nie była w stanie przekonać Zachodu do tego, że jest cennym partnerem politycznym i gospodarczym. Po wydarzeniach na Majdanie w 2014 roku i obaleniu niechcianej władzy Ukraińcy skierowali wektor działań na Zachód, starając się zerwać narzucone z góry zależności. Nowa władza, mająca poparcie narodu Ukraińskiego i jego determinację, nie zboczyła z obranej przez siebie ścieżki, mimo bezprawnej aneksji Krymu oraz wojnie toczącej się na wschodniej granicy Ukrainy. „Kongres Przemysłowy – Obronność i Energetyka. Europa i Ukraina 2017” stanowić będzie kolejny krok na drodze poszerzenia współpracy między członkami Unii Europejskiej i jej gospodarczymi partnerami.

 Patronat Honorowy

 Partner Kongresu

 Główny Sponsor

MORE DETAIL

Phone

22 378 11 94