Warsaw Security Forum w dniach 8 – 9 listopada 2017 roku. | #WSF2017

W listopadzie br. Warszawa ponownie stanie się miejscem intensywnych dyskusji między światowymi przywódcami i ekspertami na temat współczesnej architektury bezpieczeństwa, przyszłości Sojuszu Północnoatlantyckiego oraz dzisiejszych i przyszłych wyzwań stojących przed państwami starego kontynentu. W dniach 8 – 9 listopada 2017 roku odbędzie się Warsaw Security Forum (WSF). Warszawskie Forum Bezpieczeństwa

Start

8 listopada 2017 - 00:00

End

9 listopada 2017 - 00:00

W listopadzie br. Warszawa ponownie stanie się miejscem intensywnych dyskusji między światowymi przywódcami i ekspertami na temat współczesnej architektury bezpieczeństwa, przyszłości Sojuszu Północnoatlantyckiego oraz dzisiejszych i przyszłych wyzwań stojących przed państwami starego kontynentu. W dniach 8 – 9 listopada 2017 roku odbędzie się Warsaw Security Forum (WSF).

Warszawskie Forum Bezpieczeństwa jest platformą dla prezydentów, premierów, ministrów, wojskowych oraz ekspertów do prowadzenia dialogu i wymiany doświadczeń w zakresie bezpieczeństwa zarówno militarnego, jak i pozamilitarnego, oraz obronności. Dyskutowane są kwestie m.in. współczesnej wojny informacyjnej, bezpieczeństwa energetycznego, cyberbezpieczeństwa czy wykorzystywania czynników ekonomicznych lub politycznych do podważania fundamentów pokoju i stabilności Zachodu. Forum kładzie również szczególny nacisk na relacje transatlantyckie.

Od pierwszej edycji rokrocznym strategicznym partnerem Warszawskiego Forum Bezpieczeństwa jest Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, które aktywnie wspiera wydarzenie oraz wraz z polskimi decydentami reprezentuje polskie interesy na arenie międzynarodowej. Forum jest regularnie wspierane przed krajowe instytucje m.in. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Cyfryzacji czy Ministerstwo Rozwoju, a także przez organizacje międzynarodowe tj. NATO. WSF co roku gromadzi 400 uczestników z ponad 40 krajów.

Organizatorem Warsaw Security Forum jest Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego niezależny think tank specjalizujący się w polityce zagranicznej i bezpieczeństwie międzynarodowym. Głównym obszarem aktywności Fundacji Pułaskiego jest dostarczanie analiz opisujących i wyjaśniających wydarzenia międzynarodowe, identyfikujących trendy w środowisku międzynarodowym oraz zawierających implementowalne rekomendacje i rozwiązania dla decydentów rządowych i sektora prywatnego.

Więcej informacji pod: warsawsecurityforum.org, twitter.com/warsawforum, facebook.com/warsawforum.

W razie jakichkolwiek pytań związanych z uczestnictwem w WSF 2017 prosimy o kontakt z Koordynatorem ds. uczestników p. Tomaszem Banasiakiem tbanasiak@pulaski.pl lub +48 883 228 401.