Aleksandrowicz Jerzy

Aleksandrowicz Jerzy

RESEARCH FELLOW

Radca prawny w Kochański Zięba & Partners. Specjalizuje się w prawie sektora lotniczego, obronnego i technologii kosmicznych oraz doradztwie dla sektora publicznego.

Specjalizacje: BEZPIECZEŃSTWO I OBRONNOŚĆ, ZAKUPY UZBROJENIA I SPRZĘTU WOJSKOWEGO

Radca prawny w Kochański Zięba & Partners. Specjalizuje się w prawie sektora lotniczego i technologii kosmicznych, prawie przemysłu obronnego oraz doradztwie dla sektora publicznego, a także szeroko rozumianej obronności i bezpieczeństwie państwa, zakupach sprzętu wojskowego i systemów uzbrojenia. Ponadto prowadzi negocjacje offsetowe (transfer technologii) oraz sprawy związane badaniami i rozwojem w dziedzinie obronności.

Doświadczenie i praktykę zdobywał podczas kilkuletniej pracy w Departamencie Prawnym Inspektoratu Uzbrojenia MON, gdzie specjalizował się w projektach dotyczących ustanawiania gospodarczego potencjału obronnego z wyłączeniem dyrektywy obronnej.

Współpracował z biurem ds. umów offsetowych MON i Departamentem Programów Offsetowych MG.

W czasie swojej kariery zawodowej uczestniczył w międzynarodowych negocjacjach offsetowych z największymi reprezentantami sektora zbrojeniowego oraz reprezentował stanowisko RP w czasie spotkań z Komisją Europejską. Uczestniczył w tworzeniu White Paper in Defence G2G.

Na stałe w: Warszawia