Katarzyna Pisarska

Katarzyna Pisarska

Fundator, członek Rady Fundacji

Założycielka i dyrektor Europejskiej Akademii Dyplomacji oraz Wyszehradzkiej Szkoły Nauk Politycznych.

Prof. Katarzyna Pisarska jest założycielką oraz dyrektorem Europejskiej Akademii Dyplomacji oraz Wyszehradzkiej Szkoły Nauk Politycznych. Jest ona również Dyrektorem Programowym Warsaw Security Forum oraz ekspertem i Young Global Leader Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.
Katarzyna Pisarska jest także profesorem nadzwyczajnym w Katedrze Studiów Politycznych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, wizytującym wykładowcą na University of Southern California w Los Angeles oraz w Akademii Dyplomatycznej Azerbejdżanu (ADA University) w Baku.  Specjalizuje się w polityce zagranicznej Unii Europejskiej, polskiej polityce wschodniej oraz dyplomacji publicznej i jest autorką książki „The Domestic Dimension of Public Diplomacy, Evaluating Success through Civil Engagement” (Palgrave McMillan 2016).
Za swoją 10-letnią działalność na rzecz tworzenia jednej z pierwszych pozarządowych akademii dyplomatycznych w Europie w 2013 roku uznana została przez amerykańskie czasopismo „Diplomatic Courrier” jako jedna z 99 najbardziej wpływowych liderów polityki zagranicznej poniżej 33 roku życia.