Łukasiewicz Piotr

Łukasiewicz Piotr

Senior Fellow

Dyplomata cywilny i wojskowy, doradca Ministrów ON i SZ, ambasador i pułkownik rezerwy Wojska Polskiego. W latach 2012 – 2014 pełnił funkcję ambasadora RP w Afganistanie.

Specjalizacje: Bliski Wschód i Afryka, Bezpieczeństwo i Obronność, Polityka Międzynarodowa, Terroryzm

Dyplomata cywilny i wojskowy, doradca Ministrów ON i SZ, ambasador i pułkownik rezerwy Wojska Polskiego. Reprezentant Rzeczypospolitej Polskiej w krajach ogarniętych konfliktami, analityk i praktyk organizowania współpracy międzynarodowej, negocjator oraz specjalista od sytuacji kryzysowych. Organizator pracy mieszanych zespołów i lider biorący bezpośredni dział w wydarzeniach nieszablonowych.

W latach 2012 – 2014 pełnił funkcję ambasadora RP w Afganistanie gdzie odpowiadał za reprezentację polityczną, ekonomiczną i rozwojową Polski w najtrudniejszym okresie misji NATO w Afganistanie oraz za zarządzanie placówką dyplomatyczną w rejonie intensywnych działań terrorystycznych, a także koordynacja działań zespołów cywilnych, wojskowych, służb specjalnych w środowisku międzynarodowym. We wcześniejszych latach Łukasiewicz pełnił rolę pełnomocnika MON ds. Afganistaniu oraz attache obrony RP w Afganistanie i Pakistanie.

Tytuł magistra uzyskał na Wojskowej Akademii Technicznej na wydziale cybernetyki, a następnie ukończył studia doktoranckie w Instytucie Spraw Międzynarodowych.

Na stałe w: Warszawie