Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego jest niezależnym think tankiem, współpracującym z partnerami instytucjonalnymi i biznesowymi w transparentny sposób z zachowaniem pełnej autonomii. Podstawą prawną działania Fundacji jest Ustawa z 6 kwietnia 1984 r. o Fundacjach.
Jesteśmy wdzięczni za wsparcie finansowe, jakie otrzymujemy od osób prywatnych, fundacji, korporacji i instytucji rządowych. Dzięki zaangażowaniu Partnerów, Fundacja może realizować swoje cele statutowe, przygotowując profesjonalne analizy oraz prowadząc aktywności na rzecz umacniania bezpieczeństwa Polski, promowania współpracy transatlantyckiej, integracji europejskiej i wartości demokratycznych oraz stabilnego, opartego na prawie międzynarodowym i pokojowych stosunkach ładu międzynarodowego.
Źródłami Finansowania Fundacji są:
- Granty przyznawane przez instytucje międzynarodowe i krajowe, uzyskane w transparentnych, otwartych postępowaniach konkursowych. W 2022 roku granty stanowiły 75% przychodów.
- Umowy partnerskie i sponsorskie dotyczące realizacji projektów Fundacji, w tym w szczególności konferencji Warsaw Security Forum. W 2022 roku partnerstwa biznesowe zapewniły 23 % przychodów.
- Darowizny na cele statutowe. W 2022 darowizny na cele statutowe stanowiły 2% przychodów.
W latach 2015-2022 Fundacja otrzymywała granty od następujących podmiotów (kolejność alfabetyczna):
- Black Sea Trust for Regional Cooperation
- Departament Stanu USA
- Fundacja Friedricha Eberta
- Fundacja Liderzy Przemian
- Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej
- Fundacja Heinricha Bolla
- Fundacja Konrada Adenauera
- Fundusze Norweskie
- Martens Centre for European Studies
- Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki
- Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP
- National Endowment for Democracy
- NATO Public Diplomacy Division
- Office of Transition Initiatives
- Open Society Foundations
- Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
- Rada Europy
W latach 2015-2022 Fundacja pozyskała finansowanie we współpracy z następującymi przedsiębiorstwami (kolejność alfabetyczna):
- Agencja Rozwoju Przemysłu
- Airbus
- B2R Law Jankowski Stroiński Zięba
- Babcock
- BAE Systems
- Bell Helicopter
- Boeing
- Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych
- CMI
- DCNS
- EuroCloud Poland
- Eurofighter
- General Dynamics
- Hyundai Rotem
- Kochański i Partnerzy
- Kongsberg
- Lockheed Martin
- Leonardo
- L3 Technologies
- MBDA
- MEADS International
- Milliken
- Northrop Grumman
- Nouveau
- Oracle
- Palantir
- Patria
- PMI
- Polska Grupa Zbrojeniowa
- Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa
- Porty Lotnicze
- Prospect Incubator
- PZL-Świdnik
- Raytheon Technologies
- Saab Technologies
- Siemens Energy
- Teldat
- Thyssenkrupp
- TKMS
- WB Electronics
Wszystkie podmioty lub osoby wspierające finansowo projekty Fundacji respektują Politykę swobody intelektualnej i współpracy z partnerami i sponsorami.
Pełne Sprawozdania Finansowe z lat poprzednich dostępne są TUTAJ
Nazwa zadania: Współpraca 360 stopni: wzmocnienie stabilności finansowej Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego poprzez wdrażanie business development
Wartość finansowania: 177 970,00 zł
Na podstawie analizy SWOT Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego jako szansę na dalszy rozwój zidentyfikowała potrzebę rozwoju w obszarze relacji biznesowych. Projekt umożliwia zatrudnienie Specjalisty ds. Rozwoju Biznesowego w celu zapewnienia stałego wsparcia finansowego, elastycznego dostosowywania oferty do oczekiwań biznesu, a także pozyskania partnerów do różnorodnych, także nowych projektów Fundacji. Długoterminowe rezultaty: profesjonalizacja i optymalizacja pozyskiwania funduszy, poprawa jakości usług, wzrost satysfakcji beneficjentów, rozwój programowy FKP, lepsza skuteczność Fundacji w dotarciu do decydentów i opinii publicznej.
Data podpisania umowy: 09-05-2024
Nazwa zadania: Warsaw Security Forum 2024: rzecznictwo na rzecz Polski jako aktywnego podmiotu w kształtowaniu polityki wschodniej. Wsparcie dla euroatlantyckiej integracji Ukrainy oraz demokratycznych aspiracji Białorusinów
Projekt finansowany z budżetu państwa w ramach konkursu Ministra Spraw Zagranicznych RP „Dyplomacja Publiczna 2024”
Wartość finansowania: 100 000,00 zł
Krótki opis zadania: Warsaw Security Forum stanie się platformą dla promocji interesów Rzeczypospolitej Polskiej na arenie międzynarodowej, w tym doniesienia głosu Polski do zachodnich decydentów w toczącej się debacie na temat polityki wschodniej, wypracowania we współpracy z międzynarodowymi ośrodkami analitycznymi konkretnych kroków skierowanych na osiągnięcie celów wyznaczonych w ramach polityki wschodniej, promocji powrotu do ściślejszej współpracy w ramach Trójkąta Weimarskiego jako jednego z wiodących gremiów o zasięgu regionalnym zdolnych do koordynacji polityki wobec Rosji oraz działań wzmacniających zdolności strategiczne UE w obszarze polityki zagranicznej i bezpieczeństwa oraz doniesienia do odbiorców z całego regionu przekazu o aktywnej pozycji Polski w kształtowaniu polityki wschodniej, w tym jej poparcia dla aspiracji euroatlantyckich Ukrainy i przyszłej demokratyzacji Białorusi.